697595

HÄNGE samt KEDJA, med spektrolit, 1900-talets andra hälft, 18K guld.

Hänge med spektrolit, troligen Kupittaan Kulta Oy, Turku, Finland, 1900-talets andra hälft. Höjd 3 cm. Kedja, ankarlänkar, Bröderna Hedens Guldsmeds, Stockholm, 1980. Längd 41,5 cm. Totalvikt ca 22 g.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 500 SEK