SKÅP, senempire, omkring 1850-tal.

Rotfaner. Snidad dekor av blad. Luckor med bakomliggande inredning av lådor och hyllor. Längd 110, bredd 47, höjd 225 cm. Nyckel finns.

Slitage. Bortfall av delar, bl a skador på överdelens krön och bortfall av faner. En nyckelbricka skadad. Nyckel som passar i överdelen finns. Underdelen öppen men går ej att låsa då nyckel saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK