SOFFBORD, 1950/60-tal.

SOFFBORD, 1950/60-tal.

Modellnr 1199. Mahognyfaner samt mörkbetsade ben i bok. Trekantig bordsskiva på tre ben. Mässingsskodda fötter. Längd 86 cm, bredd 58 cm, höjd 55 cm. Fötterna märkta Bröderna Miller, Bankeryd.

Bruksslitage. Stötmärken samt repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK