BYRÅ, 1900-talets mitt.

BYRÅ, 1900-talets mitt.

Delvis målad. Tapetserad med planscher ur "Svenska Fåglar", efter Wilhelm von Wright. Beslag av mässing. Bredd 100. Djup 46. Höjd 67 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Senare målning, tapetsering och beslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK