700048

BORD, PMP (Plaue), Tyskland, porslin, 1900-talets andra hälft.

Rund skiva på tredelad fot, rik dekor i relief av rocailler, målad dekor av blommor i polykroma färger, diameter 46, höjd 67 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK