Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

SYBORD, Louis XVI-stil, 1800-tal.

Ovalt med intarsiadekor samt mässingsbeslag och lister, i sargen låda. Raka nedåt avsmalnande mässingsskodda ben. Längd 69, bredd 52, höjd 73 cm. Nyckel finns.

Fanerskador, fläckar, slitage, lösa lister. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK