OSTINDISKA FÖREMÅL, 10 delar, porslin, 1800-/1900-tal.

Dekor i blått av figurer och landskap. Ytterfoder, 2 terriner, 2 skålar samt 5 tallrikar. Ytterfodrets höjd ca 19 cm. Tallrikarnas diameter ca 21 cm.

Slitage. Nagg. En terrin med avslaget handtag. Några repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK