Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SÄNG, sengustaviansk, 1800-talets första hälft.

Brunmålat trä. Nedåt avsmalnande ben med kannelyrer. Utdragbar. Längd 194 cm, bredd infälld 70 cm, utfälld ca 110 cm, höjd 87 cm.

Slitage. Repor, stötmärken, fläckar samt färgbortfall. Senare målning.

Lähtöhinta
3 000 SEK