VÄGGLAMPOR, ett par, Einar Bäckström, Malmö, 1900-talets mitt.

Mässing. Dekor av stiliserat bladverk. Märkta baktill. Höjd 36 cm.

Ställvis slitage. Spricka i armatur. Märken och anlöpningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK