STOLAR, ett par. "No 14", Gebrüder Thonet, Österrike 1800-talets slut.

Svart bemålade. Böjträ, en med rottingsits och en med faststoppat sits. Etikettmärkta "von Gebrüder Thonet in Wien".

Senare målning, rotting med skador. Senare klädd sits. Renoverade och kompletterade.

Lähtöhinta
1 500 SEK