SKRIN, porslin, sannolik Frankrike, 1900-talets första hälft.

Svängd form. Beslag av mässing. Dekor av reserver med figurscener och landskap mot puderblå botten. Förgylld dekor med rocailler, blommor, bladverk och voluter. Längd 38. Höjd 12 cm.

Slitage. Mindre repor. Något nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK