BÄGARE, silver, Anders Hjulström (1784-1816), Köping, 1796. Vikt 84 g.

Ciselerad dekor föreställandes blomster. Räfflad fot. I botten infällt mynt "GUSTAVUS ADOLPHI FILIUS REX" . Höjd 10 cm.

Slitage. Bucklor. Invändigt rester av förgyllning. Utvändig förgyllning med slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK