SKRIVSEKRETÄR, 1700-/1800-tal.

Målad. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Fyra lådor under skrivklaff. Beslag av bronserat tenn. Bredd 95. Djup 49. Höjd 93 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Slitage, repor och märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK