TEGLASHÅLLARE, silver, St Petersburg, troligen Aleksandr Nikolayevich Mitin, 1860-tal, vikt 99 g.

Dekor av valv. Konturerad kant med delvis genombruten dekor. Insats i glas. Höjd inklusive insats 10 cm.

Bruksslitage. Spricka. Repor. Delvis bortskavd förgyllning. Senare glas, dålig passform. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK