HYLLSYSTEM, "Pira", Olle Pira, String Design, 1900-talets tredje kvartal.

Tre gavlar i lackerad metall, höjd 240 cm. Två hyllplan med djup 50 cm, åtta hyllplan med djup 30 cm, två hyllplan med djup 20 cm. De flesta hyllplan etikettmärkta.

Bruksslitage. Stötmärken. Fläckar. Ställvis blekt. Väggstöd med skador och bortfall. Ej monterat, möjligen saknas delar.

Lähtöhinta
1 500 SEK