TALLRIKAR, 18 st, Rörstrand, flintgods, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor med dräkter från olika delar av Sverige. Diameter 21 cm.

Bruksslitage. Ställvis krackelyrer, missfärgningar och glasyrbortfall. Två delar med sprickor, fyra delar med nagg. En med lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK