BÄGARE, silver, Henrik Berendtsson Möller, verksam 1730-1742, utförd troligen 1738. Vikt ca 72 gram.

Rund fot med räfflor. Lambrekängbård. Höjd ca 9cm.

Slitage. Repor. Bucklor. Gravyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK