MEDALJ, 18 k guld, Kungliga Patriotiska Sällskapet, 1947, vikt ca 45 gram.

Framsida med porträtt av Gustav V, "Gustav V Sveriges Göt o vend konung". Baksida "Åt E.A. Dahlin för långvarig trogen tjenst". Daterad 1947. Band i grönt och gult. Med tillhörande etui.

Smärre slitage. Repor. Etuit trasigt.

Lähtöhinta
5 000 SEK