STOLAR, 6 st, senempire/nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Björk. Genombrutna ryggar med tvärslå. Växtdekor. Svarvade framben. Fast stoppade och klädda sitsar.

Bruksslitage. Sprickor, lagningar och mindre skador. Avslag. Två stolar med något lös ryggar. Renoverade och kompletterade.

Lähtöhinta
2 000 SEK