TEKOPP, silver, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1800-talets förra hälft. Vikt 184 g.

Niello-liknande dekor. Förgyllda partier. Uppsvängt handtag. Höjd 12 cm.

Bruksslitage. Gravyr. Mindre bucklor, varav något skev. Visst ytslitage. Smärre anlöpningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK