GRÄDDKANNA, silver, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1852. Vikt 193 g.

Bukig form. Uppsvängt handtag. Invändigt förgylld. Höjd 11,5 cm.

Bruksslitage. Mindre lagningar. Smärre anlöpningar.

Lähtöhinta
2 500 SEK