LJUSLÅDA, allmoge, möjligen Hälsingland. Daterad 1832.

Rektangulär form med skjutlock. Målad växtdekor mot blå botten. Märkt CAD 1832. Längd 49, bredd 27, höjd 21 cm.

Ställvis slitage och repor. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK