KALK, silver, otydliga stämplar, Sverige 1800-tal. Vikt 35 gram.

Delvis förgylld. Klockformad på kvadratisk fotplatta, svissilerad bladdekor och initialer. Höjd 11 cm.

Lagning, bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK