FÅTÖLJER, ett par, "Sirocco", Arne Norell, 1900-talets andra hälft.
Brun skinnklädsel på stomme i jakaranda. Längd 67, bredd 65, höjd 72 cm. Intyg från Jordbruksverket medföljer.
Slitage. Fläckar och märken. Begynnande torrspricka på ena armlänet.