PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1900-tal.

Bronserat underrede med kannelerade ben och dekor av bl a fleuroner och spiralband. Skiva i sten. Diameter 40, höjd 74 cm.

Bruksslitage. Repor. Mindre nagg. Smärre torrsprickor. Visst färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK