BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av blomster och fåglar. Ej ursprungligt lock medföljer. Höjd exklusive lock 19 cm.

Bruksslitage. Lock med omfattande lagningar. Smärre nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK