FÅTÖLJER, ett par, "Löven", Arne Norell, 1960-tal.
Stomme i betsat trä. Lösa sitt- och ryggplymåer klädda i grön plysch. Etikettmärkta. Höjd 73 cm.
Slitage, repor och märken. Blekning på trä och textil.