706362

SKÅL, glas, Persien, sannolikt 1100-tal

Iriserande. Diameter 10cm, höjd 5cm. Intyg från Hadju Baba Rabbi medföljer.

Slitage. Bortfall och krackelyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK