SKÄNK, omkring 1900.

SKÄNK, omkring 1900.

Rak form med snedställda hörn. Dörrpar med bakomliggande hyllor. Utdragslådor. Längd ca 102, djup ca 49, höjd ca 111 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage samt åldersbetingat slitage med repor och stötmärken. Senare målad samt senare beslag. Mindre lukt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK