HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

Tudelat. Målat. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 102. Djup 65. Höjd 222 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Torrsprickor. Slitage, repor och märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 500 SEK