TAKLAMPA, "Candus Cylinder", Uno Kristiansson, Luxus, 1900-talets andra hälft.

No 3320. Stomme av mässing. Tre cylindriska kupor av vit plast. Märkt med etikett. Diameter ca 50. Höjd ca 53 cm.

Ej funktionstestad. Något anlupen metall. Några repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK