STOP/DRYCKESKANNA, silver. Oidentifierade stämplar Sverige, 1900-tal. Vikt ca 1745g

Cylinderformad på tre kulformade fötter. Riklig dekor av bårder och gravyr. Locket med medaljong föreställande konung Gustaf II Adolf. Höjd ca 22 cm.

Smärre slitage. Lös skadad knopp.

Lähtöhinta
6 000 SEK