SKED, silver, Olof Grubb, Hudiksvall, 1790-1817. Vikt 29 gram.

Delvis förgylld med kronknopp och fyra ringhängen, skedblad med svisselerad blomsterdekor. Längd 18 cm.

Sedvanligt ytslitage, delvis bortnött förgyllning. Rester av putsmedel.

Lähtöhinta
2 500 SEK