SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt.

SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt.

Fanerad med björk. Beslag av mässing. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning och lådor. Tre lådor under skrivklaff. Bredd 111. Djup 41. Höjd 106 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Ett trasigt draghandtag. Nyckel saknas till två lådor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK