TAKLAMPA, Vivi Calissendorf, 1900-talets andra hälft.

Kupa i lergods glaserad i blågrått. Kupans höjd 36 cm. Läderklädd sladd avslutande i kopp av chamotterat stengods längd 104 cm.

Ej funktionstestad. Koppen med nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK