KATANA, Japan, troligen 1800-tal.

Grepp med menuki i form av blommor. Lackerad balja. Nagasa 72,5 cm. Total längd 101 cm.

Löst grepp. Ställvis hårt slitage. Smärre skador. Delar saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK