BLÄCKHORN, porslin och brons. Empire, 1800-talets första hälft.

Bemålad dekor av blommor i polykroma färger och guld. Montering i förgylld metall. Höjd ca 11,5 cm.

Limrester emellan metallmontering och porslin. Lockknoppen med smärre nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK