Wallendorf Thuringen

(Saksa, Syntymävuosi 1764)
Wallendorf Thuringen
(Saksa, Syntymävuosi 1764)

FIGURINER, 7 st, porslin. Wallendorf, Tyskland 1900-talets andra hälft.

7 putti spelande instrument och en putti tittande på två kaniner. Handmålad dekor. Höjd ca 12-16 cm.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet