TOILETTEVÄSKA, tidigt 1900-tal.

Läderväska i präglat läder. Innehåll såsom bordsspegel, skohorn, burkar och flaskor med mera, delvis i silver. Även en rakhyvel i miniatyr. Längd 45, djup 32, höjd 12 cm.

Bruksslitage, flertalet senare delar. Väska med ställvis hårdare slitage och rost. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK