MATBORD, Hans J Wegner för Andreas Tuck, Danmark, 1900-talets mitt.

Ben i ek. Skiva fanerad med teak. Två utdragbara skivor på kortsidorna. Brännmärkt. Höjd 72 cm, bredd 90 cm, längd 140 cm. Utdragbara skivor längd 50 cm vardera, total längd 240 cm.

Bruksslitage. Repor. Märken, fläckar. Kantstött.

Lähtöhinta
8 000 SEK