VAS, chamotterat stengods, Anders Bruno Liljefors, signerad samt Gustavsbergs studiohand, 1900-talets andra hälft.

Glaserade i grön och grå. Höjd 19 cm.

Bruksslitage. Mindre sprickor vid mynning.

Lähtöhinta
4 000 SEK