TUOLEJA, 4 kpl, "Domus Ilmari Tapiovaara, Keravan Puuteollisuus 1950-luku.

Jalat lakattua koivua, istuin ja selusta tammiviilua. Valmistajan leimoilla. Numerointi. Leveys 57 cm, istuinkorkeus n. 45 cm, kok. korkeus 75 cm.

Kulumaa, kolhuja, myöhempi lakkapinta, krakeloitunut lakkapinta.

Alkuperä - Provenienssi

Ekenäs skola.

Näyttelyt

Tammisaaren koulu.

Lähtöhinta
600 EUR