Meissen

(Saksa, 1710-)
Meissen
(Saksa, 1710-)

TALLRIKAR, 3 stycken, porslin, Meissen, Tyskland, ca 1763-74

Konturerat brätte med förgylld dekor. Målad dekor av fåglar. Diameter ca 23,5cm.

Slitage. Förgyllningsbortfall. Nagg/avslag. Andrasortering.

Lähtöhinta
2 500 SEK