Upsala Ekeby

(Ruotsi, Founded in 1886)
Upsala Ekeby
(Ruotsi, Founded in 1886)

SKULPTURER 3 st, lergods. Göran Andersson, Upsala Ekeby, 1960-/70-tal.

I form av bisonoxar. Stämpelmärkta, modellnummer 8081G, 3003G, 6049 (i produktion 1963-1973, 1966-1972, 1968-1969). Höjd ca 9,5-24 cm.

Den största med fotnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK