DOCKA, Käthe Kruse, Tyskland, 1920-/30-tal.

Flicka. Huvud av formpressat material. Målade anletsdrag. Stoppad kropp. Längd 44 cm. Originalkartong medföljer.

Smuts. Skor med krackelering. Textilier med hål. Kartong med skador.

Lähtöhinta
5 000 SEK