RING, solitär diamant ca 1,30 ct.
18K guld. Gammalslipad diamant. Kvalitet ca K-M/I1. Svenska stämplar. Ringstorlek ca 18,25/57.
Ringskena med åldersrelaterat bruksslitage. Mindre rondistnagg.