Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

MOCCAKOPPAR MED FAT OCH ASSIETT, 3 delar, "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Handmålad dekor av blommor: Antennari dioeca L, Veronica al pina L och Lepidium greanlandicum Horn. Assiettens diameter 14,5 cm.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK