MATTA semiantik Täbris. Ca 365x224 cm.

Mörkblå botten med stort polykrom heratimönster. Smal grönmelerad huvudbård med blom- och palmettranka.

Ställvis slitage, enstaka fläckar. Kanter med skador.

Lähtöhinta
12 000 SEK