KAFFEKANNA. Porslin. Kina, 1700-tal.

Konande med rak pip, lock, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, med förgyllda detaljer. Grenformad hänkel. H 23.

Spricka.

Lähtöhinta
2 500 SEK