CAJSA WARG, Hjelpreda i hushållningen för unga fruentimber, andra upplagan, Stockholm 1759.

Med titelplanschen av köket, samtida halvband av skinn, upphöjda ryggbind, 11,5 x 18 cm.

Slitage, smärre skador på bokband, något lös i ryggen samt med invändig spricka, fläckar, smutstitelblad med bortrivet hörn. Registrets sista sidor saknas. Smärre spår av insekter.

Lähtöhinta
3 000 SEK